roziLogo

רוזי קאסטם-ר' עקיבא 72 בני ברק | טל': 050-7111583 | דוא"ל: rozit159@012.net.il ro.zit.159@hotmail.com פתוח: א-ה: 10:00-14:00 17:00-20:30

טיפים


המדריך לרכישת פאה עם היצרנית רוזי גרטש


את מעונינת בסקין קידמי או אחורי? טרסים צפופים או מרווחים? שיער דק או עבה? שיער תורכי או ארגנטינאי? קאסטם מקופסה או סמי קאסטם?
מסתבר שאת לא ממש מבינה בפאות! הסיפורים האכזבות וההצלחות שמאחורי רכישת פאה הם רבים ומגוונים.
לפני רכישת מוצר חשמלי או רהיט את עושה מחקר שווקים מקיף, לומדת אילו פונקציות יש בכל אחד מהמוצרים. מעלות, חסרונות, וכמובן מחיר...
הכנו עבורך מדריך עם יצרנית הקאסטם רוזי גרטש, השתדלנו שיקיף את מגוון הנושאים וייתן לך מידע על אילו נתונים והדגשים תרצי לעמוד מכדי להפיק לעצמך את הפאה המושלמת ע"פ צרכיך. ולא תדמי לבעלת רכב הנכנסת למוסך.


ש. לאחרונה שומעים על מקורות שיער רבים, כל יצרן ממליץ על המקור שלו, מהן ההבדלים?

ת. שיער אירופאי – הכוונה בד"כ לשיער רוסי. השיער הרוסי נחשב לשיער איכותי מאד. הוא מגיע בעיקר בגוונים בהירים. כך שכאשר הוא מופיע בגוונים כהים מדובר ככל הנראה בשער צבוע. (ולא תמיד היצרנית טורחת להודיע ע"כ מראש) השיער הרוסי הוא דק מאד. דומה לשיער תינוק. מעלותיו הם גם חסרונותיוו- לפעמים יש לו נטיה להתנפח.
השיער תורכי – השיער התורכי נחשב לשיער טוב, אשר הולך ומשתבח בכל חפיפה. ואורך חייו הוא ארוך במיוחד. השיער התורכי הוא שיער בריא מאד – הוא מגיע מאזורים נחשלים, מכפרים נידחים, ובד"כ מילדות צעירות דבר המשפיע על איכות השיער שלא עובר צבע וטיפולים. השיער התורכי הוא עבה, הוא מתאים לפאות מלאות, לנשים מבוגרות שרוצות נפח וגובה. את השיער התורכי קשה להשיג באורכים ארוכים.
שיער ברזילאי – שוק השיער הברזילאי הוא היום השוק העיקרי של יבוא השיער. השיער הברזילאי הוא יפה ומבריק ומגיע באורכים ארוכים שקשים להשגה בתורכי וברוסי. והוא מגיע בעיקר בגוונים כהים. כך שהוא משלים את הביקוש לשיער כהה שהוא 80% מהאוכלוסיה.
השיער הארגנטינאי – ג"כ מדרום אמריקה, הוא שונה מהברזילאי בכך שהוא מעט עבה יותר. לא באופן משמעותי. ואף הוא בגוונים כהים וניתן להשגה באורכים ארוכים במיוחד.


ש. מה ההבדל בין סוגי הקאסטם הקיימים בשוק לבין הקאסטם של היצרניות הפרטיות?

ת. כאשר מציעים לכם פאות מיצרנים גדולים וקוראים לפאה "קאסטם" הבדיקה שלכם פשוטה – אם יש מאותה פאה 30 -50- 100 פאות זהות באותו אורך ובאותו צבע ובאותה טקסטורה של השיער, אין סיכוי שפאה זו היא קאסטם "אמיתית" . מדובר בשיער מעובד אשר עובר תהליכים כימיים של החלקה, צבע או תלתול. לאחר מכן טובלים אותו בחומרי סיליקון והברקה. וכאן מתחיל השבר הגדול: לאחר חפיפה או שניים הפאה נהיית יבשה ובלתי לבישה. והאכזבה גדולה.

ש. עשי לנו סדר בסבך המושגים כאשר אני עומדת לפני רכישת פאת קאסטם?
ת. החלק העליון של הפאה נקרא סקין – והוא יושב כמו כיפה. היום בונים את הסקין קדמי הכוונה שהשתלת השיער פונה כלפי הפנים. המעלה של בניה כזו שהשיער שוכב דק ללא נפח, הוא מתאים לפוני. חסרונו- אינו מתאים לנשים האוהבות נפח מקדימה. נשים אלו עליהן להזמין סקין אחורי. לפעמים ניתן פשוט להפוך את הסקין ולהגיע לאותה תוצאה.
טרסים: את השיער תופרים בשרות שורת הנקראים טרסים, ואותם מחברים לרשת של הפאה. בניה כזו מבטיחה פאה לאורך זמן. גם אם הרשת מתבלה ניתן להעביר את הטרסים + הסקין לרשת חדשה ולקבל פאה חדשה!
יש בשוק פאות שכל הפאה עבודת יד – כלומר אין טרסים אלא חיבור ישיר של השיער לרשת. פאות אלו אינן מומלצות כלל כיון שאם הרשת נקרעה אין כל אפשרות לחדש פאה זו. רק לתקן נקודתית עד שהרשת מתבלה לחלוטין.

ש. אילו סוגי שיער קיימים היום בשוק?
ת. סוגי טקסטורה של השיער:
יש את השיער החלק שהוא השיער המבוקש היום בשוק כיון שהוא מותאם לתספורות הקצרות והאופנתיות היום בשוק. אם הוא נרטב בגשם לא צריך לרוץ לפאנית. יש את השיער החלק שבתחתיתו הוא מתעגל מעט זהו שיער הנקרא שיער בתנועה. זהו שיער נהדר שיש לו מגוון אפשרויות עיצוב, הוא מתאים לבייביליס - הבייביליס נשאר לאורך זמן.הוא מתאים לפן חיצוני ואף לפן חלק. וישנו השיער המתולתל שעובר תלתול בחלק התחתון של השיער, כי נדיר להשיג שיער חלק למעלה ומתולתל בקצוות. ולא נוכל להיפרד ללא מספר טיפים חשובים:
1. מדדתן פאה, והיא מוצאת חן בעיניכם? בקשו הסבר איזה סוג שיער זה: איך הוא מתנהג ללא פן, איזה סוג טיפול הוא צריך. כי פעמים רבות אשה קונה פאה שניראת לה חלקה, וכך היא רצתה אותה, בהמשך עם הלבישה הפאה נעשית עם תנועה. והיא מתאכזבת – היא רצתה פאה חלקה! לכן חשוב להבהיר איזה סוג שיער אתן בדיוק רוצות! שהוא יתאים לביביליס? מתאים לפן חיצוני? לחלק וכד'
2. אם יש לכן אפשרות שאחת שמבינה בשיער תתלווה אליכן, מומלץ מאד! לפעמים כדאי אפילו לשלם ע"מ לקבל שעת ייעוץ.
3. גם אם נדמה כי קאסטם בהזמנה בהתאמה למידות הראש היא הקאסטם היוקרתית והטובה ביותר, אין הדבר ממולץ כלל! כיוון שהתוצאה הסופית בין מה שהלקוחה בחרה ודמיינה שהפאה תצא לבין התוצאה הסופית, פעמים רבות הפער הוא גדול. כיון שהשיער כפי שהוא נראה בקוקו ללא נקוי שונה מהמראה בפאה עצמה, גם הצבע לא תמיד זהה כי מערבבים כמה קבוצות שיער יחד. וכן נפילת השיער משתנה. ויש מעלה גדולה בקנית קאסטם מוכנה, שרואים את התוצאה הסופית ללא הפתעות. ובנוגע להתאמת מידות הראש תמיד ניתן להחליף ברשת מתאימה.

>למעלה

 


כתבה שנכתבה ע"י רוזי גרטש והתפרסמה במגזין לקראת כלה

lk האתר נבנה ועוצב ע"י